سازه سازان یزدان پاک

اجرا، تعمیرات و نگهداری با مدرنترین متدهای روز دنیا

سازه سازان یزدان پاک

طراحی و مونتاژ تابلو برق

شرکت سازه سازان یزدان پاک در زمینه طراحی ونصب وتابلو های برق با استاندارد های جهانی ومونتاژ تابلو ها برق صنعتی ومعمولی در رتبه عالی قرار دارد.اجرای انواع تابلو های کنترل هوشمند و...

طراحی و مونتاژ تابلو برقطراحی و مونتاژ تابلو برقطراحی و مونتاژ تابلو برقطراحی و مونتاژ تابلو برق

تابلو برق چیست؟

تابلو های برق در دو سطح فشار ضعیف و فشار متوسط تولید می شوند که وظیفه توزیع، کنترل قطع و وصل به منظور تنظیم و حفاظت رادارند. این تابلوها بسته به محل نصب آنها از جنس عایق، چدن، ورقه های آهن و به شکل های مختلف: دیواری، توکار و روکار، همچنین ایستاده برای فضاهای آزاد یا سرپوشیده ساخته می شوند.

تابلو های برق فشار متوسط و فشار ضعیف در حالت های فیکس و کشویی به صورت دیواری یا ایستاده برای مصارف صنعتی ،کنترلی ، فرمان و اتوماسیون تولید می شوند.

تابلو برق فشار متوسط

تابلوهای فشار متوسط معمولاً در سطح ولتاژ 1 تا 36 کیلو ولت قرار دارند و به صورت چند سلولی مونتاژ می شوند. تجهیزات داخل این تابلوها شامل انواع کلیدهای قدرت یا دژنکتور، ترانسفورماتورهای اندازه گیری جریان و ولتاژ، کلیدهای جدا کننده زمین، کنتاکتورهای فشار متوسط، رله، باس بار، لوازم و تجهیزات کنترلی است.

تابلو برق فشار ضعیف

مطابق با استاندارد IEC60439-1 تابلوی فشار ضعیف ترکیبی است از یک یا چند وسیلۀ قطع و وصل فشار ضعیف همراه با تجهیزات کنترلی، اندازه گیری، نشانگر، حفاظتی، تنظیم کننده و … مربوط به خود که به نحوی کامل نصب و سوار شده و کلیه اتصالات الکتریکی و مکانیکی داخلی و قطعات ساختمانی را شامل می شود.
پس از تبدیل ولتاژ فشار قوی به ولتاژ فشار ضعیف در پست های ترانس، جهت تقسیم انرژی الکتریکی از تابلوهای فشار ضعیف استفاده می شود. معمولاً ولتاژ نامی تابلوهای فشار ضعیف در جریان متناوب از 1000V و فرکانس 1000Hz و در جریان مستقیم ولتاژ نامی تابلو از 1500V بیشتر نمی شود.
تنوع مصرف کننده ها، احتياجات مختلف در مورد طرح و اندازه تابلوهای فشار ضعیف را ایجاب می کند.
در نتیجه، تابلوهای فشار ضعیف با اندازه های استاندارد تهیه شده و بسته به احتیاج به کلیدهای خودکار و یا ترکیب کلید و فیوزهای متعدد و همچنین دستگاه های اندازه گیری و غیره برای مدارهای خروجی مجهز می شود.

مطالب مرتبط :
طراحی تابلوبرقمونتاژ تابلو برقنصب تابلو برقکابل کشی قدرتکابل کشی جریان ضعیف

طراحی و اجرای کانالعایق کاری تاسیسات مکانیکی

سازه سازان یزدان پاک